CENOBUD

portal przemysłowo - budowlany

Każdy z nas pragnie mieć w domu ciepło i przytulnie. z naszych czytelników ma świadomość, że nadchodząca jesień i zima w obecnym klimacie nie służy do prostych, co skutkuje tym, że ponosimy coraz zwiększone ceny za ogrzewanie. Czy jesteśmy w stanie tego uniknąć i zapobiec?. Rozwiązanie jest proste. Trzeba właściwie ocieplić dom, przeprowadzić wymianę starych, nieszczelnych okien na nowe, co z kolei zadowalającą izolację termiczną. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł o ostatnim z możliwych rozwiązań.


W dzisiejszych latach nabywca staje przed nie małą przeszkodą jakim jest dobór prawidłowych okien. Bez żadnych wątpliwości jest to zainwestowana lokata na wiele sezonów. Zapewne warto poświęcić odrobinę chwili i wybrać okna i dopasować parametry, gdyż późniejsza ich wymiana wiąże się z dodatkowymi kosztami, których możemy zapobiec myśląc perspektywicznie. Na rynku dostępne są wielorakie rodzaje stolarki okiennej. Ostatnimi czasy decydujemy się na wybór elementów wykończeniowych w ramach PCV, stali, drewna albo aluminium. Z własnej praktyki doradzamy jak najczęściej produkty metalowe bądź te wytworzone na podstawie polichlorku winylu, gdyż po montażu ich w ramie gwarantują przy tym bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Nie bez powodu okna pasywne czy energooszczędne są wyprodukowane właśnie z PCV. Niestety w przeciwieństwie do aluminium materiał jest wrażliwy na zmiany temperatury-rozszerza się i kurczy. Natomiast zwyciężają tym, że w zasadzie nie wymagają konserwacji a przy nieodpowiednich warunkach atmosferycznych nie wyrządzi deformacji czy nawet obniżenia właściwości termoizolacyjnych.


Większa część inwestorów zastanawia się, czy warto kupić okna w ramie PCV, stalowej czy wykonanej z aluminium, co daje możliwość wyboru ich koloru nadając właściwy wygląd pomieszczenia i wpisze się w projekt budynku.
Wybór należy do nas jaki produkt wybierzemy. Jednak nie możemy zapomnieć i dokonać wyboru na produkt wyposażony w trzy anie dwie tafle szyb. Pozwoli zagwarantować zdecydowanie lepszą szczelność okna, w związku z tym zapewni, że ciepłe powietrze nie umknie na zewnątrz poprzez nieznaczne szczeliny, a jego obszar będzie wdmuchiwane zimne powietrze z zewnątrz. Już w tym miejscu warto zaznaczyć, że coraz większa liczbą Polaków rozważa decyzję aby, dokonać zakup okien trzyszybowych. Należy wziąć pod uwagę, że uzyskamy znacznie lepszą izolacją termiczną oraz gwarancją podwyższonego bezpieczeństwa i spokoju.


Dane statystyczne pokazują, że stolarkę okienną wymienia się średnio raz na 30-40 lat. Czy warto zatem tak długo żyć w domu i czuć się źle. Inwestycja w dobre okna przyczyni się do pomniejszenia kosztów związanych z ogrzewaniem oraz móc zadowolić się mieszkaniem w komfortowych warunkach termicznych.
Jeżeli mamy problemy w sposób samodzielny podjąć odpowiednią decyzję co do wyboru produktu, nie wahajmy się zapytać o pomoc specjalisty.